Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024)

 

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Na radosne Święta Wielkanocy życzymy naszym Parafianom i Gościom obfitości Bożej łaski, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla wszystkich nadzieją w życiu ziemskim i na życie wieczne.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum  Paschalnego i do przeżycia tych wspaniałych świętych dni. Dziękuję ks. Markowi za czuwanie nad całą liturgią. Wielkie podziękowania za tegoroczną Ciemnicę i Grób Pański dla OAZY młodzieżowej z Anią Jabłonowską i Panem Piotrem Kurdziel. Dziękujemy Pani Ani Lacher za dekoracje z kwiatów grobu Pańskiego  i ołtarza. Serdecznie dziękujemy Oazie Młodzieży za  śpiew i Misterium Męki Pańskiej, Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękne asysty i adorację w Ciemnicy i Grobie, scholi dziecięcej za  czuwanie. Dziękuję Panu kościelnemu i organiście oraz szafarzom komunii św.

Dziękuję naszym strażakom ze Żbika i Czatkowic za warty przy grobie Pańskim.

Dziękuję bardzo pszczelarzom z „Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego „BARĆ”, za ufundowanie paschału. Owo towarzystwo w tym roku ma 117 lat istnienia. Dziękuję bardzo Grupie Charytatywnej za piękną pracę na rzecz ubogich w naszej parafi.

Grupa Charytatywna z naszej parafii serdecznie dziękuje za udział w wielkopostnej zbiórce  żywności i artykułów chemicznych Parafianom oraz Maltańskiej Służbie Medycznej, która wspomogła zbiórkę. W sumie zebraliśmy 662 kg żywności i 233 sztuk środków kosmetycznych i czystości. Z zebranych darów Grupa Charytatywna przygotowała 30 paczek dla potrzebujących.
W tym roku całość jałmużny wiekopostnej  zostanie przeznaczona na leczenie Oli Dzwonek naszej małej parafianki, która wymaga specjalistycznych operacji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki szczodrości parafian, zebrano 6.086,84 zł

Jutro Poniedziałek Wielkanocy. Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek 14 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Chorych na wyjazd pierszopiątkowy prosimy zgłaszać  w zakrystii.

W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę  Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W następną niedzielę zmianka różańcowa o godz. 16.15. Zapraszamy

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarz.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Majowej, Powstańców Śląskich, Słoneczne Wzgórze, Słonecznej, Stopki, Wyzwolenia, Żbickiej, Róża O.Pio i z Pabianic. Serdeczne Bóg zapłać.