Odpust parafialny św. Jana Pawła II – 22.10.2017

Dzisiaj w naszej parafii odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Sumę odpustową i kazania głosi  ks. Jan Leśniak, który obchodzi 25 lecie kapłaństwa.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się wyjątkowo we wtorek 24. października po wieczornej Mszy św. w salce przy kościele św. Marcina.

Grupa Camino zaprasza na VI etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sandomierz-Klimontów, w sobotę 28. października. Wyjazd na trasę o godz. 5.00 sprzed kościoła św. Marcina. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym.

W najbliższą niedzielę Parafia św. Marcina organizuje  „II Krzeszowicki Orszak Świętych”. Zapraszamy dzieci w strojach świętych na Mszę Św. o godz. 11.00 do kościoła św. Marcina. Po niej przejście na rynek, gdzie nastąpi zaprezentowanie świętych i nagrodzenie przebranych dzieci.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej(3), Krawczyńskiego, Majowej, Polnej, Szarych Szeregów, Wężyka i Żbickiej . Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Sobota           – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

●●●

26 października (czwartek), o godz.  14.30 odbędzie się na placu przed kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp.). Prosimy o pomoc w zbieraniu złomu członków OSP. Za uzyskane z tego złomu pieniądze pomożemy misjom katolickim w świecie. Przy okazji oczyścimy domy z niepotrzebnego sprzętu. Zbiórką zajmuje się firma Green Office Ecologic, która działa wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie.