5 tydzień Wielkiego Postu

5 niedziela Wielkiego PostuOGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

5 niedziela Wielkiego Postu

(22.03.2015)

 

W środę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dzie­więć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. w środę, o godz. 18.00 do kościoła św. Marcina.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 u św. Marcina odbędzie się błogosławieństwo lektorów z naszego dekanatu, którzy odbyli kurs w Krzeszowicach.

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm.

Rekolekcje Wielkopostne w kościele św. Marcina dla dorosłych i młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 i trwać będą do środy Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Lasoń, superior z Nowej Wsi. Oto szczegóły programu rekolekcji.

— W piątek (27 marca) w 10. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św. dziękczynną za kanonizację, po czym wyruszymy w procesji z kościoła św. Marcina do naszego kościoła, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Przejdziemy ulicami: Parkową, Danka, Szkolną i Żbicką. Zabierzmy ze sobą lampiony. Zapraszam serdecznie do udziału wszystkich Parafian – także poczty sztandarowe.

— W sobotę o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi. Od godz. 10.30 w sobotę będziemy spowiadać w domach tych chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej. A o godz. 15.00 w tym dniu odprawimy Msze św. dla chorych: w Czatkowicach Górnych, w Żbiku i na Gwoźdźcu. Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

Nauki ogólne w dni powszednie (od soboty do środy) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn ojców i wdowców, w niedzielę o godz. 18.30.

— Nauka stanowa dla kobiet – w tym matek i wdów, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

— Nauka dla młodzieży studiującej i pracującej – w niedzielę godz. 19.30.

— Nauka dla młodzieży szkół średnich w poniedziałek o godz. 20.00 i wtorek o godz. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła  złożyły ofiarę rodziny z ul. Okrężnej, Targowej (2), Wrzosowej, Żbickiej, Długiej  i os. Czatkowice Górne. – Serdeczne Bóg zapłać.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek – szczegóły w gablotce przed kościołem św. Marcina.

10 kwietnia w Czernej rozpoczyna się 10-cio tygodniowe Seminarium Odnowy w Duchu Św. Szczegóły w gablotce

27 marca o godz. 19.00 będzie otwarcie wystawy sztuki współczesnej „Pokój i Dobro” w Pałacu Vauxhall. Szczegóły na afiszach.