Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu (29 XI 2020 r.)

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież.

Grupa charytatywna rozprowadza świece wigilijne Caritas. Można je nabyć na stoliku w prawej nawie kościoła. Rozpoczynamy także adwentową zbiórkę żywności, która potrwa  do niedzieli 13.12. żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać w pudłach przy wyjściu z kościoła. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących w naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

  1. Organista i P. Kościelny w tym roku nie będą roznosić opłatków do naszych rodzin. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Szarych Szeregów i Żbickiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – święto św. Andrzeja, apostoła

Czwartek      – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Piątek           – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, dziewicy i męczennicy

  • ●●

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach informuje o akcji „Wspieraj Seniora”, polegającej na wsparciu osób w wieku 70+ w formie dostarczania zakupów: żywności, leków i środków czystości. Seniorzy pozostający w domu z uwagi na stan epidemii COVID-19, mogą zwrócić się o pomoc w zrobieniu zakupów kontaktując się bezpośrednio z GOPS pod nr tel. 12 258 30 80; 739 000 132 lub na ogólnopolską infolinię: 22 505 11 11. Koszty zakupów pokrywa senior. Szczegóły na plakatach informacyjnych i stronie internetowej Ośrodka.