Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu (3 I 2021 r.)

Dzisiaj o godz. 16.15 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na wykończenie budowy kościoła i plebanii.

W środę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. – jak w niedzielę. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło, aby można było oznaczyć drzwi naszych domów literami C + M + B, które znaczą: Chrystus błogosławi ten dom. W tym roku poświęconą kredę i kadzidło będą rozprowadzać, po każdej Mszy Świętej, ministranci z naszej parafii przy wyjściu z kościoła. Ofiara złożona przy tej okazji jest wyrazem wdzięczności za ich całoroczną posługę przy ołtarzu. Tradycyjnie była ona składana przy okazji wizyty duszpasterskiej, której w tym roku nie będzie. 

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Dąbrowskiego, Długiej(2), Jasnej, Nad Potokiem(3), Na Wzgórze, Podleśnej, Powstańców Śląskich, Słonecznej, Szarych Szeregów(4), Wrzosowej, Gorenic i z Krakowa z ulic: Kobierzyńskiej, Opalowej i Wielopole. Serdeczne Bóg zapłać.

W następną niedzielę wypada święto chrztu Pańskiego.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Eugenia Ewa Lorenc. Jak również odszedł do Pana druh OSP Żbik  + Bartłomiej Solecki.  Wieczny odpoczynek……