Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu (11 XII 2022 r.)

Dzisiaj przed kościołem Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej organizuje zbiórkę na zapomogi dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.

Również dziś nasza schola rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie zimowych rekolekcji parafialnych. Dziękujemy!

W środę 14 grudnia o godz. 19:00 w salce na plebanii kolejne spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

W piątek o 17:45 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

W sobotę, 17 grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 z posługą sakramentalną, przedświąteczną, będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W następną niedzielę 18 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11:00 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza przyjmiemy nowych ministrantów i lektora.

W następną niedzielę 18 grudnia o godz. 18:00 nasza Oaza Młodzieży zaprasza na kolejny Wieczór Adoracji. Rozważania w ciszy będą przeplatane modlitewnym śpiewem.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej na placu przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

Grupa Charytatywna rozprowadza również wigilijne świece Caritas. Można je nabyć przez cały Adwent przy stoliku w prawej nawie kościoła. Cena świecy małej to 9 zł, dużej – 15 zł. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na potrzebujących w naszej parafii.

Trwa Adwentowa zbiórka żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła do niedzieli 18.12 włącznie. Ze złożonych darów będą przygotowane świąteczne paczki dla potrzebujących osób z naszej parafii. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii, który je rozprowadza w imieniu P. Organisty i własnym.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej(2), Polnej, Żbickiej(4) i z os. Ogrodowego w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie N.M.P, z Guadelupe

Wtorek          – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa              – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła