Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna (1 V 2022 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. O godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w październiku. O godz. 16.00 zmianka różańcowa, a o 16.30 pierwsze nabożeństwo majowe. Składka jest przeznaczona jest na wykończenie kościoła i plebanii.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

We wtorek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę, w Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski.

W następną niedzielę, 8 maja o 12:15 Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.

Młodzież oazowa w ubiegłą niedzielę na rekolekcje wakacyjne zebrała 4070 zł, serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Powstańców Śląskich, Stopki, Żbickiej, oraz Kazimierza Wielkiego w Tenczynku i Mostowej w Woli Filipowskiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Środa      – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków

Czwartek      Czwartek  – wspomnienie bł. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana

Piątek           Piątek       – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Nasza parafia organizuje pielgrzymki
w dniu 21 maja 2022 do Częstochowy – zapisy w zakrystii.
w dniach 17-20 sierpnia 2022 czterodniową do sanktuarium w Wiślicy, Pana Jezusa konającego w Pacanowie, w Szydłowie, w Lublinie, Kazimierzu Dolnym. Zwiedzać też będziemy Baranów Sandomierski, Sandomierz, Kozłówkę i Janowiec, szczegółowy program wywieszony w gablocie przed kościołem, dodatkowe zapisy i informacje w zakrystii., zapisy i informacje w zakrystii.
Parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 12. do 18. października b.r. Koszt 1850 zł i od 750 do 830 USD – w zależności od liczebności grupy. Zgłoszenia u ks. dziekana Andrzeja Szczotki.