Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu (7 III 2021 r.)

Dzisiaj o godz. 15.30 – zmianka różańcowa. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Dzisiaj o godz. 12.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona Mszę św. w intencji śp. dra Czesława Kotowskiego, zasłużonego prezesa Kopalni Wapienia „Czatkowice” i przy budowie nowego Kościoła. Msza św. jest zamówiona przez Kopalnię Wapienia „Czatkowice”.

Baranki wielkanocne można nabyć w nawie bocznej po 6 zł. Można również złożyć ofiarę na dzieła miłosierdzia w parafii.

Zapraszamy na Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki  o 17.15 – dla dzieci i dorosłych. W piątek Drogę Krzyżową poprowadzą animatorzy trzeźwości.

Rozpoczynamy wielkopostną zbiórkę żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać w pudłach z tyłu kościoła. Zbiórka potrwa do Niedzieli Palmowej, a z przyniesionych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących w naszej parafii.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz stroików świątecznych, który odbędzie się w niedzielę 21.03 po każdej Mszy Św. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cele charytatywne w naszej parafii.

W czwartek 11 marca, spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII, rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00.

            Za tydzień w niedzielę 14 marca, na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcenie i rozdanie modlitewników dla Dzieci I Komunijnych

            W ubiegłym tygodniu  na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Jasnej i Reymonta. Składamy wielkie podziękowanie.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Irenę Nowak.  Wieczny odpoczynek……