Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu (19 XII 2021 r.)

Grupa Charytatywna zaprasza w dniu dzisiejszym na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych, który odbywa się po każdej Mszy Świętej na placu przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu jest przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym w naszej parafii.

Dziś o godz. 18:00 Wieczór Adoracji, na który zaprasza nasza młodzież oazowa. Czas rozważań w ciszy, będzie przeplatany modlitewnym śpiewem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Przygotowujemy się świąt Bożego Narodzenia. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Nie będzie w tym roku spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z naszego dekanatu.  Można z niej skorzystać  we wtorek, środę i czwartek w godz. od 6.30 do 7.00. Następnie od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.30. Komunię św. będziemy rozdawać co pół godziny. W piątek roraty o 7.00.

Poświęcone opłatki można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii, który je rozprowadza w imieniu własnym i P. Organisty.

Można nabyć wigilijne świece Caritas. Świece małe w cenie 7 zł można nabyć  przy stoliku w prawej nawie kościoła. 

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 26. grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W piątek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Wspomnimy Adama i Ewę. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się na wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu, a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę.

W tym roku, ze względu na pandemię, odprawimy dwie Msze pasterskie. O godz. 22.00 i o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki o 24.00 jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W tym roku również nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Rodziny z poszczególnych rejonów będą się gromadzić na Mszach św. z nabożeństwem zawierzenia i rodzinnym błogosławieństwem relikwiami pastuszków z Fatimy i św. Jana Pawła II. Program tych Mszy będzie przedstawiony w następną niedzielę i w internecie.

Parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę do Libanu w dniach 20-28 kwietnia 2022 r. Zainteresowani pielgrzymką zgłoszą się do ks. Andrzeja Szczotki do 31 grudnia.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Okrężnej, Polaczka, Tęczowej, Słonecznej(3), Szarych Szeregów(2), Żbickiej(2) z os. Ogrodowego w Krakowie i ze Szczytnik. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Adama Goryla, Adama Hrabię i Stanisława Barczyka…….Wieczny odpoczynek……