Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu (20 XII 2020 r.)

Dziś o godz. 19.00 w kościele św. Marcina wieczór Uwielbienia.

Przygotowujemy się świąt Bożego Narodzenia. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Nie będzie spowiedzi  z udziałem księży z naszego dekanatu.  Można z niej skorzystać  w poniedziałek, wtorek, środę w godz. od 6.30 do 7.00. Następnie od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.30. Komunię św. będziemy rozdawać co pół godziny

Kancelaria z racji spowiedzi św. i Świąt Bożego Narodzenia będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się do zakrystii bezpośrednio po Mszach Świętych we wtorek i środę.

W czwartek roraty o 7.00.

W czwartek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Wspomnimy Adama i Ewę. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się na wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu, a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę.

Ze względu na pandemie i ograniczoną ilość wiernych w kościele  odprawimy dwie Msze Pasterskie o godz. 22.00 i 24.00.  Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Z tego samego powodu w święta i niedziele – do 6 stycznia będą odprawiane dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 12.30.

Poświęcone opłatki można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii. 

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 27 grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W tym roku, ze względu na pandemię, odwołujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Powstańców Śląskich, Reymonta, Słonecznej, Szarych Szeregów, Żbickiej i z Chrzanowa z ul. Broniewskiego.

Serdeczne Bóg zapłać.