Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Laetare IV Niedziela Wielkiego Postu (19 III 2023 r.)

 

Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.00, a w piątek o godz. 17.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

Na jutro została przełożona Uroczystość św. Józefa. Z tej racji serdecznie zapraszamy na godz. 18:00 na uroczystą Mszę Świętą z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami za wstawiennictwem św. Józefa w intencji Kościoła, rodzin, mężczyzn i dobrej śmierci.

W środę 22 marca o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania.

W piątek 24 marca wypada IV piątek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II Wielkiego.

W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 18.00.

Za tydzień w niedzielę 26 marca nasza młodzież oazowa zaprasza na Wieczór Adoracji o godz. 18:00. Rozważania w ciszy będą przeplatane modlitewnym śpiewem. Serdecznie zachęcamy!

Grupa Charytatywna rozpoczyna wielkopostną zbiórkę żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła do Niedzieli Palmowej 2.04 włącznie. Z zebranych produktów będą przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nasza Parafia organizuje 4 dniową pielgrzymkę w dniach 21-24 sierpnia do Torunia, Bydgoszczy i okolic. Szczegółowy program w gablocie i w zakrystii.

Trwają zapisy na sztukę teatralną – Misterium Męki Pańskiej, które od wielu lat wspaniale przygotowuje grupa MISTERIUM. W tym roku będzie ona poświęcona Eucharystii, co pomoże nam zgłębić sens i znaczenie Eucharystii dla naszego chrześcijańskiego życia. Wyjazd do Myślenic w sobotę 1 kwietnia o godz. 16:00, a koszt to 20 zł.

Wzorem ubiegłych lat, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, podczas której rozważamy mękę Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu, trudzie pokonywania swoich słabości, by ostatecznie osiągnąć cel jakim jest indywidualne spotkanie z Żywym Bogiem. EDK rozpocznie się 31marca2023 r. w kościoła św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.30. Uczestnicy będą wędrować w okolicach Krzeszowic lub dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji – na plakatach i stronie internetowej EDK oraz na Facebooku.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa oblubieńca N.M.P.

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można nabyć wychodząc z kościoła po lewej stronie na stoliku. Tym razem numery obydwu tygodników są poświęcone atakowi na św. Jana Pawła II, merytorycznie ukazując manipulację oraz krzywdzące i niesprawiedliwe oskarżenia pod Jego adresem.

 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Barbarę Nowicką…… wieczny odpoczynek…..