Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa (28 III 2021 r.)

Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Nauki będą na mszy o godz. 18.00 jutro w poniedziałek i we wtorek. Zapraszamy wszystkich.  

            Dziś przed kościołem siostry z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego rozprowadzają palmy z których dochód przeznaczony jest na misje kapucyńskie.

Również dziś w niedzielę Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja do kościoła. Nie będzie konkursu palm.

Również dziś po Mszy Świętej o godz. 11:00 odbędzie się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Młodzi o św. Józefie”. Dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie przewidziane są nagrody i słodkie upominki.  Jednocześnie jest to ostatni dzień wystawy w naszym kościele. Jeszcze raz wszystkich zachęcamy do zapoznania się z twórczością dzieci i młodzieży. 

Ze względu na obostrzenia nie będzie zmianki różańcowej w przyszłą niedzielę. Zelatorzy przeprowadzą zmiankę indywidualnie w swoich różach.

Składka w przyszłą niedzielę będzie na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Nie będzie w tym roku całodziennej spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać będą księża z naszej parafii z księdzem rekolekcjonistą. Ze spowiedzi można korzystać w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.30.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek uczcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię wielkoczwartkową rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Koronka do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej rozpoczniemy liturgię wielkopiątkową. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. od godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przed kościołem o godz.: 9.00, 9.30, 1000, 10.30 1100, 1130, 1200, 1230, 1300. Święcenie pokarmów w Żbiku o godz. 11.00, a w Czatkowicach Górnych  o godz. 12.00. Od godz. 15.00 czuwanie przy grobie poprowadzi schola. Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 18.00 i zakończymy ją procesją rezurekcyjną.

Od dzisiaj może przebywać w naszym kościele  do 60 osób, wobec tego będą dodatkowe Msze św. w Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny i w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 12.30 i  15.30

 

Ze względu na ograniczone miejsca w kościele, prosimy naszych Parafian, aby zajmowali miejsca wokół kościoła (teren wokół będzie nagłośniony) i w kościele w odległości od siebie 1.5 m. Komunię św. będziemy rozdawać także przed kościołem. Przypominamy o obowiązkowych maseczkach założonych na ustach i nosie.