Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego (23 V 2021 r.)

 

   Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30, a w niedzielę o 16.30

Jutro wypada Święto Matki Kościoła. W tym dniu w naszej świątyni odprawimy Msze św. o godz. 7.00,  16.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę 29 maja o godz. 10:00 nasz diakon Mateusz Szybiak przyjmie Święcenia Kapłańskie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a 6 czerwca o godz. 11:00 odprawi Mszę Świętą Prymicyjną w naszej parafii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Również Za tydzień w niedzielę 30 maja o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, a po niej indywidualne błogosławieństwo dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy.

W dniach 4-5. czerwca odbędzie się IX Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki – „Z Maryją, Matką nadziei”.

W sobotę 12. czerwca odbędzie się XV Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Polnej, Szarych Szeregów, Żbickiej(2), z Węgrzc Wielkich i Róża M.B. Łaskawej. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Środa      – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

Sobota    – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Zofię Stochel….wieczny odpoczynek….