Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17 IV 2022 r.)

 

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Na radosne Święta Wielkanocy życzymy naszym Parafianom i Gościom obfitości Bożej łaski, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla wszystkich nadzieją w życiu ziemskim i na życie wieczne.

Jutro Poniedziałek Wielkanocy. Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W najbliższy piątek 22 kwietnia wypada IV piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa. Msza Święta  o godz. 18:00, kazanie tematyczne i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele będzie Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważaniami.

W kolejną niedzielę 24 kwietnia nasza młodzież oazowa będzie zbierać ofiary na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji. Doceńmy ich trud i zaangażowanie w życie parafii.

Również w przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza na Wieczór Adoracji, który rozpocznie się o godz. 18:00. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarz .

W ramach corocznej wielkopostnej zbiórki żywności Grupa Charytatywna zebrała i rozdysponowała ponad 464 kg żywności  oraz 315 szt środków czystości, z których przygotowane zostały paczki dla 24 potrzebujących rodzin. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz osobom pozostającym w swoim kraju nasza parafia przekazała transportami rzeczy do Sambora, do Nadwórnej oraz do domu dziecka w Odessie. Zostały one przekazane tamtejszym mieszkańcom oraz walczącym żołnierzom. Wspieramy także na bieżąco osoby z Ukrainy przebywające w Krzeszowicach. W sumie przekazaliśmy ok. 300 kg żywności, ponad 4000 szt materiałów opatrunkowych, 50 szt kocy i śpiworów, 85 szt ręczników i ponad 500 szt ubrań. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(3), Polnej, Powstańców Śląskich, Słoneczne Wzgórze i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Krystynę Mikołajską ….. wieczny odpoczynek….