Ogłoszenia Duszpasterskie Odpust Parafialny ku czci św. Jana Pawła II Wielkiego (23 X 2022 r.)

Dzisiaj wypada w naszej parafii odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II.  Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ojciec Bartymeusz z Leżajska.

W najbliższą środę 26 października o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów z kl. VI, VII oraz VIII.

W piątek 28 października wypada IV piątek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00 z formularza o Miłosierdziu Bożym, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie głosił słowo i składkę zbierze  ks. Stanisław Murawski pracujący w Ukrainie, w Odessie. Wspomóżmy go w ciężkich czasach.

W przyszłą niedzielę wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej oddziału Krzeszowice będą prowadzili kwestę na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego oraz działalności charytatywnej. Będzie można zapoznać się z ich działalnością i wolontariatem. Zachęcamy do wsparcia.

Grupa Charytatywna z naszej parafii oraz Maltańska Służba Medyczna oddział Krzeszowice organizują zbiórkę rzeczy, które w listopadzie zostaną przez Maltańczyków zawiezione bezpośrednio do wschodniej części Ukrainy. Zbieramy koce, śpiwory, materace, poduszki, ręczniki, czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe skarpety, kurtki, swetry zimowe, które pomogą tamtejszym mieszkańcom przetrwać nadciągającą zimę. Zbieramy także kule inwalidzkie, balkoniki, chodziki oraz wózki inwalidzkie, które zostaną przekazane do szpitala polowego. Wszystkie rzeczy można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła lub w zakrystii. Prosimy o przynoszenie rzeczy nowych lub używanych, ale w bardzo dobrym stanie. Za wszystkie złożone dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Słonecznej, Szarych Szeregów, Widokowej, Wyzwolenia, Zacisze, Żbickiej(2) i Róża M.B. Szkaplerznej. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek – święto świętych apostołów Szymona i Judy.