Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 XII 2022 r.)

Naszym Drogim Parafianom i Gościom, na Boże Narodzenie, składamy Serdeczne Życzenia. Życzymy obfitości błogosławieństwa od Bożej Dzieciny. Niech w każdym z Waszych domów zagości Pokój i Radość. Szczęść Boże!

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła, szopki, dziękujemy Pani Marii Pawlak za ofiarowanie nowych figurek do szopki, dziękujemy Panu Marcinowi Białasowi za ofiarowanie pięknych jodeł do kościoła, naszej OAZIE za ubieranie choinek i dekorację kościoła, Zespołowi charytatywnemu za rozprowadzenie świec wigilijnych i odwiedziny chorych z paczkami.

Jutro, wypada święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedziele, a składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

We wtorek św. Jana Ewangelisty. Obchodzi swoje imieniny ks. Jan Jelonek, nasz wikariusz. Życzymy Mu wielu łask i błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w naszej parafii jak również w życiu osobistym. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W sobotę wspominamy św. Sylwestra, papieża. Na zakończenie roku 2021 o godz. 17.15 uroczyste Nieszpory z kazaniem, ze śpiewem „Święty Boże” i hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. wieczorna.

W następną niedzielę Nowy Rok 2023Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56. Światowy Dzień Pokoju.

Zmianka różańcowa będzie przeniesiona na niedzielę 8 stycznia.

Ze względu na kolędę Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 7.00, a sprawy kancelaryjne będą załatwiane zaraz po Mszy świętej porannej.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Majowej, Powstańców Śląskich(2), Słonecznej(2), Stopki, z ul. Meissnera w Krakowie i z Niemiec. Serdeczne Bóg Zapłać.

 

Porządek Wizyty Duszpasterskiej jest następujący: (plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii)

 

 

Wszystkim życzymy radosnego świętowania urodzin Chrystusa Pana. Szczęść Boże.