Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła (25 VII 2021 r.)

Dzisiaj wypada święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. odbędzie uroczyste poświęcenia pojazdów samochodowych, motocykli i rowerów. Właściciele pojazdów stoją przy swoich samochodach. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.

We wtorek, 27 lipca w godz. 12.00 do 13.00 zatrzyma się przy kościele św. Marcina na chwilę odpoczynku i modlitwę Pielgrzymka Góralska. Tym razem pielgrzymów nie zapraszamy na poczęstunek do domów ze względu na ograniczenia pandemiczne. Jeśli ktoś zechce, to może przekazać pielgrzymom produkty żywnościowe i posiłek, przy kościele.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, Składka będzie przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego(2) i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Sierpień, od wielu lat jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu. Przez podjęcie abstynencji pragniemy wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
Środa – wspomnienie św. Szarbela
Czwartek – wspomnienie św. Marty
Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera