Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła (21 VIII 2022 r.)

W piątek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.  Zapraszamy do udziału.

            Również w piątek 26 sierpnia wypada czwarty piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia.

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD) 25 sierpnia (czwartek) o godz. 13.30. Zużyty sprzęt można zostawiać koło przewróconego słupa ogłoszeniowego. Na ławce przy wyjściu można wziąć ulotkę z informacjami na ten temat.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Powstańców Śląskich, z os. Ogrodowego w Krakowie i z Czułowa. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej

Środa              – święto św. Bartłomieja apostoła

Piątek             – uroczystość NMP Częstochowskiej

Sobota          – wspomnienie św. Moniki

 

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Teofilę Michalik…. Wieczny odpoczynek….