Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła (22 VIII 2021 r.)

Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

Grupa Charytatywna zaprasza dzisiaj na kiermasz ciast po każdej Mszy św. przed Kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu jest przeznaczony na hospicjum bł. Michała Sopoćki w Wilnie. Kiermasz  ten był planowany na początek lipca, jednak ze względu na tragiczny pożar w Nowej Białej cel kiermaszu został wówczas zmieniony.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.  Zapraszamy do udziału.

W sobotę odbędzie się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

Msza św. w intencji pielgrzymów do Sanktuariów Bieszczad będzie 26 września o godz. 17.00.

Siostry z Franciszkańskiego zakonu świeckich zebrały na misje kapucyńskie 1600 zł. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Grunwaldzkiej, Krawczyńskiego, Polnej, Reymonta, Wrzosowej, Żbickiej, z Paryża we Francji i Pielgrzymi do Bieszczad. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – święto św. Bartłomieja, apostoła

Piątek           – wspomnienie  św. Moniki, matki św. Augustyna

Sobota          – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła