Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła (18 IX 2022 r.)

Dziś święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Przeżywamy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za młodzież. Trwa coroczna zbiórka na cele duszpasterstwa młodzieży, które zostaną podzielone między naszą parafię, a duszpasterstwo młodzieży w dekanacie i diecezji. Nasza młodzież kwestuje po każdej Mszy Świętej. Dziękujemy za złożone ofiary.

W  środę 21 września o godz. 19:00 w salce na plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie nowej grupy parafialnej – Wspólnoty Dorosłych. Spotykać się będziemy raz w miesiącu, a forma spotkań będzie zróżnicowana: konferencja + adoracja, rozważanie słowa Bożego, spotkania formacyjne oraz wyjazdy jednodniowe. Serdecznie zapraszamy!

W czwartek 22 września zapraszamy młodzież z kl. VI, VII i VIII wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18:00, a po niej krótka konferencja.

W piątek 23 września, wypada IV piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II Wielkiego.

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuariów w Pasierbcu, Limanowej i Starym Sączu. Wyjazd w sobotę 29 października. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Żbickiej i Dąbrowskiego. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

Wtorek         – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona, Pawła Chong Hasanga
i Towarzyszy

Środa           – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Czwartek      – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Piątek          – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera