Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła (25 IX 2022 r.) + List Metropolity Krakowskiego o różańcu

 

W czwartek 29 września odbędzie się spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII i VIII oraz ich rodziców. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18:00, a po niej konferencja. Zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na duszpasterstwo młodzieży w wysokości 2183 zł.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 16.30 i dni powszednie o godz. 17.30. Będziemy się modlić w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje i chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa o godz. 16.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny cykl kursu będzie w lutym, w przyszłym roku.

 

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Żbickiej(2). Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek          – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Środa           – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Czwartek      – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Piątek         – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła

Sobota          – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

 

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Wiktorię Mirek…… wieczny odpoczynek…..

 

Ukochani Archidiecezjanie!

 

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

 

 

 

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

 

Kraków, 24 września 2022 roku