Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła (26 IX 2021 r.)

Dzisiaj wypada świętych męczenników Kosmy i Damiana.

Zmarł ojciec ks. Jana Leśniaka. Pogrzeb jutro (poniedziałek) o godz. 13.00 w Bęczarce. Organizujemy wyjazd autobusem sprzed kościoła św. Marcina o godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 16.30 i dni powszednie o godz. 17.30. Będziemy się modlić w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje i chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Zgłoszenia wyjazdu do chorych w pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa o godz. 16.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie na dokończenie budowy kościoła i plebanii. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny cykl kursu będzie w lutym, w przyszłym roku.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Armii Krajowej, Jasnej, Reymonta, Żbickiej(2), z Miękini i Hamburga. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży
Misjonarzy

Wtorek         – uroczystość św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej

Środa           – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek             – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Piątek           – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota          – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

●●

Urząd Miejski w Krzeszowicach informuje, że w dniu dzisiejszym, w godzinach od 8.00 do 15.00 w budynku Urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej 4, dyżur pełnić będą rachmistrze spisowi. Wszystkie osoby, które jeszcze się nie spisały w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, mogą to zrobić dzisiaj. Konieczne jest posiadanie ze sobą numeru PESEL

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Krzysztofa Celińskiego…….Wieczny odpoczynek……