Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła (8 XI 2020 r.)

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W środę wypada święto Niepodległości i odpust w kościele  św. Marcina z Tours. W naszym kościele msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 11.00

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

Grupa Charytatywna prowadzi przez cały okres pandemii akcję pomocy przy robieniu zakupów i wszelkich innych niezbędnych czynnościach. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie oraz na stronie internetowej. Na stoliku z gazetami są również dostępne maseczki, które można sobie wziąć.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Długiej (3), Jasnej, Majowej, Reymonta, Stopki, Szarych Szeregów(3) i Żbickiej(2). Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wtorek         – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Czwartek      – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Piątek           – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

  • ●●

Komunikat z Rozporządzenia Rady Ministrów obowiązujący od 7. listopada na czas pandemii:

─ w kościele zachowujemy odległość od siebie 1,5 m.

─ do 29. listopada 1 osoba zajmuje w kościele 15m²

— od 30. listopada – 7 m².

─ Wszyscy uczestnicy liturgii w kościele, lub na zewnątrz kościoła, zakrywają maską usta i nos, z wyjątkiem osób sprawujących kult religijny, lub osób zatrudnionych przy pogrzebie.

  • ●●

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).