Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła (7 XI 2021 r.)

Dzisiaj zmianka różańcowa o godz. 16.00, o 16.30 różaniec za dusze wypominane w listopadzie.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

W czwartek wypada 11 listopada a więc Święto Niepodległości. O godz. 11.00 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. za naszą Ojczyznę. Zapraszamy wszystkich.

W czwartek także wypada Uroczystość Odpustowa w parafii – św. Marcina z Tours. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kazania wygłosi ks. Jacek Jezierski, Rektor Księży Palotynów z Wadowic.

W  Przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć i kazanie wygłosi ks. Stanisław Murawski z Ukrainy. Składka będzie przeznaczona dla Jego budującej się parafii.

Również w przyszłą niedzielę Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed naszym kościołem na pomoc dla ubogich w naszym mieście. Zespół ten pracuje od 30 lat. Organizuje półkolonie letnie dla dzieci, paczki świąteczne dla ubogich i daje zapomogi na opał i leki. Od 2017 r. organizuje pomoc żywnościową w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. W tym czasie rozprowadził 100 ton żywności dla 400 osób. Dziękujemy zaangażowanym w zespole i ofiarodawcom.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła i plebanii złożyły ofiarę i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Szarych Szeregów(2), z ul. Meissnera w Krakowie i z ul. Wielopole w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 18.05 do 25.05. 2022 r. Po drodze nawiedzimy następujące miejsca: Lizbona – Ajustrel – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Braga – Santiago de Compostela – Viana do Castelo – Rejs w Porto – Mafra – Cabo da Roca – Cascais. Chętni na pielgrzymkę muszą być zaszczepieni. Koszt: 3890 PLN. Zgłoszenia u ks. dziekana Andrzeja Szczotki.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa    – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek   – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Sobota      – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Ryszarda Pałkę…….Wieczny odpoczynek……