Ogłoszenia komitetu ŚDM

ŚDM 2016Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. W Krzeszowicach gościmy już pierwszych pielgrzymów. W najbliższych dniach przyjedzie do nas łącznie ponad 1500 pielgrzymów z 12 krajów świata: Francji, Ekwadoru, Republiki Kongo, Madagaskaru, Tunezji, Indii, Wielkiej Brytanii, Ugandy, Węgier, Senegalu, Burundi oraz Togo. Będziemy również gościć ponad 130-osobową grupę Polaków. Większość z tych osób przyjedzie do nas już jutro. W rodzinach zakwaterowanych będzie ok. 650 osób. Pozostałe osoby będą zakwaterowane w szkołach. Już dziś serdecznie dziękujemy za Państwa gościnność. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość na pojawiające się zmiany oraz życzliwość wobec pielgrzymów poruszających się po Krzeszowicach.

Jutro (w poniedziałek) zapraszamy na Mszę Świętą w intencji pielgrzymów, rodzin ich goszczących, wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację ŚDM, która będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 7 rano.

W środę, czwartek i piątek pielgrzymi będą brać udział w katechezach. W naszym kościele będą się odbywać katechezy w jęz. hiszpańskim z udziałem biskupów z krajów hiszpańskojęzycznych w godz. 9-12.

We wtorek o godz. 21 zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski w czterech językach do naszego kościoła.

W środę w Krzeszowicach będzie się odbywał Festiwal Młodych. Będziemy wtedy gościć pielgrzymów z całej Gminy. Zapraszamy zarówno do udziału w koncertach na Placu Targowym jak i w wydarzeniach organizowanych na Rynku w Krzeszowicach.

Osoby, które zgłosiły się po bezpłatne wejściówki na Mszę Świętą w Brzegach poinformujemy telefonicznie o terminie i sposobie ich odebrania.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w dniach od 25.07 do 01.08 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w rejonie dworca kolejowego i dworca autobusowego w Krzeszowicach. Czynny będzie parking przy dworcu PKP od strony ul. Daszyńskiego, zakaz obowiązuje wzdłuż budynku dworca i peronów aż do dworca PKS. Natomiast w dniu 27.07 zamknięte zostaną: częściowo Plac Kulczyckiego od strony biblioteki, część ulicy Krzywej na długości placu targowego oraz ograniczony będzie ruch na alei Solidarności. Ponadto mogą wystąpić czasowe utrudnienia związane z przejściem grup pielgrzymów. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.

Światowe Dni Młodzieży to wielka szansa do pokazania zarówno naszej kultury, jak i naszej wiary. Komitet Organizacyjny życzy wszystkim pięknych przeżyć związanych z tym niezwykłym wydarzeniem.