Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła (25.10.15)

Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową. Sumę odpustową ku czci św. Jana Pawła II o godz. 11.00 odprawi nasz rodak ks. Waldemar Niemiec.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W niedzielę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nieszpory żałobne w kościele św. Marcina o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza, w dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będzie obowiązywał jednokierunkowy ruch kołowy ul. Chłopickiego w kierunku cmentarza i na wysokości cmentarza wjazd na ul. Parkową w stronę ul. Grunwaldzkiej i Nowej Wsi.

W kancelarii i w zakrystii przyjmuję na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (5), Danka, Grunwaldzkiej, Targowej (2), Rynku, os. Czatkowice Dolne i Górne, Majowej, Dąbrowskiego, Długiej(3), Żbickiej (4), Szarych Szeregów(2), Sosnowej(2), Podleśnej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

●●●

Grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych działająca przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzeszowicach, organizuje w przyszłym roku w dniach 23.05 – 30.05 pielgrzymkę do Rzymu. Zachęca się także osoby, dla których program tradycyjnej pielgrzymki jest zbyt uciążliwy, gdyż zwiedzanie będzie dostosowane do osób słabszych i niepełnosprawnych. Bliższe informacje i kontakt
w gablotce parafialnej.

Kontakt w sprawie wyjazdu :

Elżbieta Chochół

tel. 660 056 562

mail : elzbieta.chochol@wp.pl