XXXII Niedziela Zwykła

Rozpoczęliśmy w naszych dwóch parafiach w Krzeszowicach Misje św. Głoszą je ks. Jerzy Górny i ks. Andrzej Gieroń. Prosimy zabrać ze stolika folderki z programem misji.

W przyszłą niedzielę ks. kardynał Stanisław Dziwisz dokona uroczystego aktu konsekracji naszego Kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tej uroczystości.
Ze względu na Konsekrację naszego kościoła Msze św. o 10, 11 i 12 u św. Marcina będą odwołane w następną niedzielę.

Codziennie odmawiamy różaniec z wypominkami o godz. 17.30

Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, szczególnie w Syrii, Iraku, Egipcie i Nigerii. Co roku ginie na świecie za wiarę ponad 100 tys. chrześcijan. Przed kościołem młodzież kwestuje na prześladowanych.

We wtorek 10 listopada o godz 19.30 w salce katechetycznej przy kościele św. Marcina będzie spotkanie Komitetu Światowych Dni Młodzieży. Komitet zaprasza wszystkich którzy chcieliby się zaangażować w prace Komitetu.

W środę wypada Uroczystość Odpustowa w parafii – św. Marcina z Tours Suma odpustowa będzie tam odprawiona o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny i z okazji 35 rocznicy powstania Solidarności w Krzeszowicach.

Stowarzyszenie Ratuj Teczyn i Centrum Kultury i Sportu, oraz cukiernia Melba organizują po Mszy św. korowód św. Marcina, który rozpocznie się na placu przed kościołem św. Marcina, a potem przejdzie na rynek, gdzie odbędzie inscenizacja historyczna. Później przewidziane jest śpiewanie pieśni patriotycznych.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na dokończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (3), Dąbrowskiego, Danka, Długiej (2), Szarych Szeregów (3), Reymonta, Wyzwolenia, Żbickiej (2) Rynku i Czatkowic Dolnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek    – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Wtorek              – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Czwartek           – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Piątek                 – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych męczenników Polski