Uroczystość Bożej Rodzicielki – 01.01.2018

Dzisiaj Nowy Rok 2018Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 51. Światowy Dzień Pokoju.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie konferencja dla klas VII Szkoły Podstawowej i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w kościele św. Marcina.

W sobotę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do udziału w Orszaku Trzech Króli. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 z kościoła św. Marcina pod przewodem gwiazdy wyjdą mędrcy ze wschodu, po drodze spotkają Heroda, by oddać cześć Dzieciątku Jezus na Krzeszowickim Rynku, gdzie będzie wspólne kolędowanie.

Na zakończenie Mszy św. o 9.00 i 11.00 zostanie poświęcone kadzidło i kreda, które młodzież oazowa będzie rozprowadzać w pobliżu ołtarza.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

W sobotę czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce.

 Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Wtorek           – w wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus