Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj, wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przypada także Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

Uroczystosc Chrystusa Króla

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Krąg Biblijny w salce przy św. Marcinie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 7.30.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej przeprowadzi w przyszłą niedzielę kwestę przed kościołem na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii – szczególnie dla dzieci. Zespół ten zaprasza do udziału w kweście.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Worek            – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Środa               – św. Klemensa I, papieża i męczennika
Czwartek      – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i    towarzyszy
Piątek              – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, wczoraj, w Łagiewnikach, Episkopat Polski, delegacje wiernych ze wszystkich diecezji w Polsce i przedstawiciele Rządu Polskiego z prezydentem na czele, dokonali Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj tego aktu dokonują wszystkie parafie w Polsce.

Jakie on ma znaczenie?

Myśl o potrzebie złożenia Akty Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana wynika z objawień św. Małgorzaty Alaqoque, z encykliki papieża Piusa XI „Quas primas” z 1925 r., w której ogłosił uroczystość Chrystusa Króla, objawień św. s. Faustyny i Sługi Bożej Rozalii Celakówny, której Chrystus objawił, że w tym akcie jest ratunek dla Polski.

Uznanie Chrystusa za Pana i Zbawiciela stanowi rys duchowości i formacji wielu wspólnot i stowarzyszeń w Polsce, zwłaszcza środowiska oazowego i charyzmatycznego i był też u podstaw spotkań młodzieży w Lednicy.

Przyjęcie Jezusa za Króla i Pana jest aktem wiary naszego narodu. Jest wyrazem posłuszeństwa Bogu i życia według Jego praw. Przez ten akt poddajemy się woli Boga. Wyrażamy pragnienie, aby On królował w naszej woli, umyśle, naszych sercach i naszym ciele.

Wyrazimy go teraz przed Najświętszym Sakramentem.