Uroczystość Najświętszej Trójcy

trojca_swDzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. O godz. 16.30 będzie ostatnie nabożeństwo majowe.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała.. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem z Kościoła św. Marcina do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania). W starym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.15 – jak to bywało przedtem i o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji i do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami. Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną w kościele. A o 17.00 Msza św. bez kazania.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 u św Marcina.

W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi św. podczas Mszy św. i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania u św Marcina..

W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na budowę kościoła, a przed kościołem młodzież będzie kwestować na organizację Światowych Dni Młodzieży.

W minionym tygodniu na budowę kościoła naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2), Jasnej, Kościuszki, Targowej i z Tenczynka. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa na Jasną Górę w dniu 20.06.2015 r. Szczegóły w gablotce.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek        – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Środa           – wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

Piątek           – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Sobota          – wspomnienie św. Norberta, biskupa
Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że dzisiaj, 31 maja 2015r. na terenie Gminy Krzeszowice odbywają się wybory do jednostek pomocniczych gminy. Zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w wyborach sołtysów oraz przewodniczących zarządów osiedli. Udział w wyborach to nasze obywatelskie prawo, ale też i obowiązek. Wybory do jednostek pomocniczych gminy mają szczególny charakter. Wybieramy swoich przedstawicieli, którzy będą mieli wpływ na lokalną politykę oraz kształtowanie przestrzeni publicznej naszych miejscowości.

Dzisiaj także odbywają się wybory na przewodniczącego Zarządu Osiedla Czatkowice w Remizie OSP w Czatkowicach w godzinach od 8.00 do 16.00.

Ponadto dzisiaj są wybory do Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej w Urzędzie Miejskim, ul Grunwaldzka 4 od godz. 8.00 do 18.00. Uprawnionymi do głosowania są posiadacze gruntów przekraczających 1 hektar ziemi.

Z okazji Dnia Dziecka, dzisiaj od godz. 11.00 do 18.00 odbędzie się blok imprez rekreacji sportowych przy Gimnazjum w Krzeszowicach. Szczegóły na afiszach.