Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 I 2023 r.)

Dzisiaj Nowy Rok 2023Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56. Światowy Dzień Pokoju.

W piątek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. – jak w niedzielę.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli 6 stycznia. Orszaki wyruszą po Mszach św.: w naszym kościele oraz w kościele św. Marcina o godz. 11:00, a na Nowej Wsi o 10:30 na rynek, gdzie nastąpi pokłon mędrców a po nim wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzyma koronę oraz śpiewnik. Nasz orszak będzie miał kolor niebieski, dlatego zachęcamy dzieci, aby ubrały na siebie coś w tym kolorze. Udział w orszaku niech będzie dla nas okazją do świadectwa naszej wiary, którą przeżywamy w pokoju i z wielką radością. Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami.

W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św.

W piątek 6 stycznia nasza młodzież oazowa będzie rozprowadzać kadzidło i kredę po każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów Oazowych.

W następną niedzielę zmianka tajemnic różańca o 16.15

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Czatkowice Górne, Dąbrowskiego, Działkowej, Gadomskiego, Modrzewiowej, Na Błonie, Na Wzgórze,  Nowej, Kasztanowej, Okrężnej(2), Podleśnej, Polaczka, Reymonta, Spokojnej, Szarych Szeregów(3), Widokowej, Żbickiej(2) z ul. Broniewskiego w Chrzanowie i z Siedlca.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła

 

ODSZEDŁ DO DOMU OJCA PAPIEŻ BENEDYKT XVI. PAMIĘTAJMY O WDZIĘCZNEJ I UFNEJ MODLITWIE W JEGO INTENCJI.