Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się czasspowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

We wtorek zapraszamy wszystkich na drugie nabożeństwo Fatimskie od godz. 17.15. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Łukasz Piórkowski znany z telewizyjnego  „Ziarna”.  O godz. 17.15 rozpoczniemy różańcem, następnie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie procesja po kościele, różaniec, adoracja Najświętszego sakramentu.  Serdecznie zapraszamy.

W czwartek wypada Boże Ciało. W naszym kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.30, ok. 11.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele św. Marcina, wyruszymy procesją eucharystyczną ulicami Parkową na Rynek, gdzie będą tradycyjnie 3 ołtarze, potem ulicami  Danka, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. ok 11.15. W procesji będzie niesiona figura Matki Bożej Fatimskiej, dar  parafii św. Marcina dla naszej parafii.

Prosimy osoby do niesienia baldachimu, feretronów sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami w strojach krakowskich, dzieci pierwszokomunijne. Na trasie procesji udekorujmy okna domów na znak wiary, miłości i wierności Chrystusowi.  

O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o 17.00.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Długiej, Szarych Szeregów(2), Reymonta, Wrzosowej(2) i Żbickiej. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Dolnym Śląsku. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Środa   – wspomnienie  bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Sobota  – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika