Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

wniebowstąpienieDzisiaj wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się koncert wokalno-organowy Lucyny Ordon Klimczak i Grzegorza Klimczaka. Serdecznie zapraszamy.

Również tam w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nasz parafianin kl. Tomasz Gawlik CM, w sobotę 23 maja, przyjmie w Krakowie z rąk ks. Abp Tadeusza Gocłowskiego, święcenia diakonatu. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy po wezwaniem Nawrócenia św. Pawła na Stradomiu. Prosimy wszystkich parafian o pamięć modlitewną w intencji alumna Tomasza.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej (godz. 18.45) w Domu Parafialnym odbędzie się promocja książki ks. Piotra Gębki p.t.Dzieje Parafii św. Marcina z Tours w latach 1845 – 2012”. Zapraszamy.

Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 23 maja, od godz. 21.00 do 2.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Słonecznej i Wyzwolenia. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu zebrano na kweście 9300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym.

Kalendarz liturgiczny

Środa      – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana

Czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

Piątek        – wspomnienie św. Rity z Caccia, zakonnicy

●●●

Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach zaprasza wszystkich absolwentów i pracowników tej szkoły, na obchody 70 rocznicy jej powstania. Centralne uroczystości odbędą się 23 maja 2015 roku – szczegóły na afiszach i ulotkach.

Z okazji światowego dnia ortoptyki, Gabinet Leczenia Zeza i Niedowidzenia w Chrzanowie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania zeza i zaburzeń widzenia dzieci w wieku 5-12 lat. Informacja w gablotce.