V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

Dzisiaj o godz. 15.15 zmianka różańcowa. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła i plebanii.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z kościoła św. Marcina o godz. 19.00 – ulicą Parkową, Apteczną, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym.

W sobotę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii do piątku włącznie. Natomiast Msza św. dla chorych w Czatkowicach w remizie i w Żbiku w starej szkole będzie odprawiona o godz. 11.00. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie udziału chorym w tych mszach. 

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja po kościele. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm.

W następną niedzielę siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzały palmy do poświęcenia a dochód będzie przeznaczony na misje kapucyńskie.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w sobotę o godz. 18.00 i trwać będą do wtorku Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Gieroń – misjonarz z Nowej Wsi.

Program rekolekcji jest następujący:

Nauki ogólne w dni powszednie (poniedziałek, wtorek) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn  w niedzielę o godz. 18.00.

— Nauka stanowa dla kobiet, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.
–    Nauka dla młodzieży ponadgimnazjalnej

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

W tym roku znowu będzie można wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krzeszowic. Rozpocznie się ona w piątek 12 kwietnia 2019 r. w kościele św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.30. Do wyboru jest trasa krótsza wokół Krzeszowic lub dłuższa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Różanej Doliny, Szarych Szeregów, Żbickiej i Żwirki i Wigury. Serdeczne Bóg zapłać.