V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

Dziś przed naszym kościołem odbywa się kiermasz ozdób i wypieków wielkanocnych. Można nabyć baranki Caritasu. . Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym. W ramach ofiary wielkopostnej w koszach miłosierdzia  można aż do Świąt Wielkanocnych zostawiać żywność z długim terminem ważności i środki czystości. Grupa charytatywna przygotuje z nich paczki i rozprowadzi wśród potrzebujących osób z naszej parafii.

Ks. abp Marek Jędraszewski ustanowił proboszczem w Sierczy k/Wieliczki ks. kan. Jana Leśniaka. Serdecznie dziękujemy mu za wspaniałą długoletnią wikariuszowską służbę w naszym mieście i w naszych parafiach i życzymy Bożego błogosławieństwa w proboszczowaniu w Sierczy.

W poniedziałek wypada święto św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

W środę, po Mszy wieczornej, w kościele św. Marcina spotkanie dla rodziców oazy.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki  o 17.15.

W sobotę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii do piątku włącznie. Natomiast Msza św. dla chorych w Czatkowicach w remizie i w Żbiku w starej szkole będzie odprawiona o godz. 11.00. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie udziału chorym w tych mszach. 

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja po kościele. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Zachęcamy dzieci do przygotowania palm.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą przez 3 dni –Niedziela Palmowa,  poniedziałek i wtorek – Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzą oo. Karmelici z Czernej.  Program rekolekcji jest następujący:

Nauki ogólne w dni powszednie (poniedziałek, wtorek) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn  w niedzielę o godz. 17.30.

— Nauka stanowa dla kobiet, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach wspólnoty róż różańcowych. Pragniemy założyć nową Różę Matki Bożej Fatimskiej. Zapisu można dokonać w zakrystii Serdecznie zapraszamy.

W tym roku po raz pierwszy będzie można wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krzeszowic. Rozpocznie się ona w piątek 23 marca 2018 r. w kościoła św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.00. Do wyboru jest trasa krótsza wokół Krzeszowic lub dłuższa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Jurajskiej, Szarych Szeregów, Róża Jana Pawła II i z Tenczynka. Serdeczne Bóg zapłać