V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj o 15.30 – zmianka różańcowa, a o 16.00 Gorzkie Żale. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie  naszej świątyni.

Zespół Charytatywny rozprowadza dzisiaj przed kościołem caritasowskie baranki w cenie 6 zł. Można złożyć ofiarę na dzieła charytatywne w naszej parafii

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina będzie konferencja dla klas I i II gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

— W najbliższą sobotę o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – osobom chorym i w podeszłym wieku. Od godz. 9.00 będzie możliwość dla nich spowiedzi. Od godz. 10.30 w sobotę będziemy spowiadać w domach chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy te osoby zgłaszać do piątku w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej. A o godz. 14.00 w tym dniu odprawimy Msze św. dla chorych w Czatkowicach (remiza) i na Żbiku (stara szkoła). Prosimy krewnych i sąsiadów o doprowadzenie chorych na Mszę św.

Również w sobotę na Mszy św. wieczornej zostaną pobłogosławieni nowi ministranci dla naszej parafii.

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja. Urząd Miasta i Gminy, Parafia św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Rynku w Krzeszowicach o godz. 12.15. Zachęcamy do przygotowania palm. Święcenie palm będzie na każdej Mszy św.

Podczas Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Również w przyszłą niedzielę siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich  będą rozprowadzać do poświęcenia palmy , a uzyskany dochód  przeznaczony jest na misje kapucyńskie.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy po raz pierwszy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży. Trwać będą przez 3 dni –Niedziela Palmowa,  poniedziałek i wtorek – Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje poprowadzą oo. Karmelici z Czernej. Zapamiętajmy następujące szczegóły programu rekolekcji.

Nauki ogólne w dni powszednie (poniedziałek, wtorek) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn  w niedzielę o godz. 17.30.

— Nauka stanowa dla kobiet, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

— Nauka dla młodzieży studiującej i pracującej – w niedzielę godz. 18.30.

— Nauka dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych – w poniedziałek i wtorek o godz. 20.00

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Reymonta, Słonecznej i Wrzosowej (2). – Serdeczne Bóg zapłać.