VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek – od godz. 7.30.00 do 18.00. We wtorek od godz. 15,00 adorację poprowadzi Róża różańcowa M.B. Kalwaryjskiej. O godz. 17.00 – zmianka różańcowa.  Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.

Jutro wypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz.  7.00, 16.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16.06).

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki  17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Robert Michałek.

W piątek na mszy św. wieczornej zostaną pobłogosławieni i przyjęci do służby liturgicznej nowi ministranci.

Na budowę naszego kościoła złożyła ofiarę rodzina z ul. Krzemionki i z Tenczynka. Serdeczne Bóg zapłać.

Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej zebrał na kweście przed naszym kościołem na zapomogi dla najuboższych 2273,50 zł. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w Zespole i naszym Parafianom za ofiarność.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

Piątek – wspomnienie św. Jana Bożego

Sobota – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

●●●

8 marca organizowane są badania densytometryczne na osteoporozę kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej, w Przychodni, ul. Legionów Polskich 30. Szczegóły na afiszu w gablotce parafialnej.