VIII Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej

trójca

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Wypada także dzisiaj wspomnienie św. Rity z Casia. W Sance o godz. 11.00 odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej, której dokona ks. kard. S. Dziwisz.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Tradycyjnie procesją pójdziemy od kościoła św. Marcina do naszego kościoła św. Jana Pawła II. Dlatego mszy św. o 9.00 nie będzie w naszym kościele. Natomiast po Mszy św. w kościele św. Marcina o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św.  Prosimy dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami.  Okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami jako wyraz wiary. O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo majowe i Msza św. O 17.00.

W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym przy św. Marcinie, odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

W przyszłą niedzielę, 29 maja o godz. 11.00 w naszym kościele odprawi Mszę Prymicyjną, ks. Tomasz Gawlik CM, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie. O godzinie 10.20 z domu przy ul. Reymonta 95, wyruszy do naszego kościoła procesja. Bardzo proszę o przyozdobienie drogi procesyjnej z księdzem noeprezbiterem; ul. Reymonta i Żbickiej. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Ks. dziekan  wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji i Włoch, śladami św. Pawła, św. Andrzeja i św. Marka w dniach 25.06 – 6.07. b.r. W programie: Filipi – Kavala – Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Patras – Ancona – Loreto – Wenecja. Zgłoszenia tylko do najbliższej środy u ks. proboszcza.

W przyszłą niedzielę przed kościołem Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował na półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Wyzwolenia i Szarych Szeregów. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Sobota   – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa