Boże Ciało w Krzeszowicach 2019

Z uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wiąże się piękna tradycja procesji eucharystycznej. Kościół sprawując Najświętszą Eucharystię pragnie wyjść z murów świątyń i ogłosić jak wielki jest Pan i jak wielka jest Jego miłość.

W Polsce pierwsze procesje eucharystyczne zaczęto organizować w XV wieku. Najpopularniejsze odbywały się w Krakowie. Oprócz duchowieństwa brali w nich udział również królowie. W czasie procesji organizowano przedstawienia opowiadające o życiu Jezusa i świętych.  Cztery ołtarze procesji odnoszą się do czterech Ewangelistów.

20 czerwca 2019 wyruszyliśmy z kościoła św.Marcina ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy aby zakończyć przy kościele św. Jana Pawła II. Przy pierwszym ołtarzu na naszym krzeszowickim Rynku ks. Piotr Wróbel wygłosił do nas homilię. Pozostawiając niejako testament, dla wszystkich grup społecznych naszego miasta, naszych obu parafii. Dał nam wskazówki jak dobrze żyć. Daliśmy po raz kolejny wspaniałe świadectwo wiary uczestnicząc w tej pięknej uroczystości. Nieliczone rzesze wiernych przeszły przez nasze miasto .Dzieci w strojach krakowskich uwielbiły Pana sypiąc kwiatami, chłopcy dzwoniąc dzwoneczkami, młodzież i dorośli angażując się w niesienie feretronów. Każdy z nas jest ważny w tej procesji, każdy z nas pokazał w ten sposób, że nie wstydzi się Jezusa, nie wstydzi się wiary.