XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

Dzisiaj wspominamy św. Ireneusza, biskupa. Rozpoczyna się czas wakacji. Zgodnie z sugestiami Komisji Episkopatu Polski przypominamy, ze względu na bezpieczeństwo, o konieczności zakładania maseczek podczas uczestniczenia w liturgii wewnątrz kościoła.

W wyniku zmian personalnych w naszej diecezji, decyzją abpa Marka Jędraszewskiego ks. Robert Michałek, nasz wikariusz, został przeniesiony do parafii Spytkowice k. Chabówki. Do naszej parafii został skierowany neoprezbiter ks. Jan Jelonek. Swoją posługę w nowych parafiach rozpoczynają 27 sierpnia.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.30 grupa dzieci z naszej szkoły przystąpi do pierwszej komunii św. spowiedź dla tych dzieci i dla ich rodzin będzie w sobotę 4 lipca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii. W tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej, także przed naszym kościołem, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii oraz wpłaciły na konto parafii rodziny z ul. Stopki  . Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Piątek            – święto św. Tomasza Apostoła

Sobota           – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

●●●

W przyszłą niedzielę, 5. lipca, odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej w domu parafialnym. Zespół zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działalnością charytatywną. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15. Zarząd dziękuje wszystkim darczyńcom i przyjaciołom za hojność i dary oraz za pomoc młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, harcerzom z Krzeszowickiego Hufca i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Słuchacze Radia Maryja są zaproszeni na Zjazd Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze, dn. 11. lipca. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 9.00. Zbiórka o godz. 8.50. Koszt 35 zł. Powrót ok. godz. 19.00. Zgłoszenia telefonicznie: Janina 12-282-12-62, Krystyna 600-976-086, Maria 12-282-40-28.