XIV Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Tomasza, apostoła. O godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych,  a potem Msza św. wieczorna. Składka jest przeznaczona budowę naszego kościoła.

Dzisiaj o godzinie 18.00, w naszym kościele św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin goszczących pielgrzymów na ŚDM.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym przy kościele św. Marcina.

Młodzież z parafii Krzeszowice chcąca uczestniczyć w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, może zapisywać się w każdy czwartek od 18.30 w Domu Parafialnym podczas dyżuru Komitetu Parafialnego ŚDM. Ponadto w najbliższy czwartek od 18.30 będą zbierane zapisy na darmowe karty wstępu na wydarzenia centralne ŚDM z udziałem papieża Franciszka, czyli czuwania w sobotę i Eucharystii w niedzielę 31 lipca w Brzegach k. Wieliczki. Zgłoszenia komitet musi wysłać niezwłocznie do 9 lipca.

Komitet Parafialny ŚDM informuje, że do naszego miasta przyjadą pielgrzymi hiszpańsko, francusko, węgiersko i angielskojęzyczni. W związku z tym poszukujemy osób, które mogłyby pomóc w tłumaczeniach zarówno materiałów dla pielgrzymów i rodzin, jak i w tłumaczeniach na żywo w czasie pobytu pielgrzymów w Krzeszowicach. Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób w zakrystii, przed kościołem lub w czwartki w godz. 18.30-19.30 w salce.

We wtorek, 5 lipca ok. godz. 11.30, w  parafii św. Marcina zatrzyma się na chwilę odpoczynku i posiłek pielgrzymka góralska. Przybędzie grupa licząca ok. 1000 osób. Jeśli ktoś chciałby ugościć pielgrzymów, to proszę przynieść posiłek przed kościół, lub zaprosić ich na poczęstunek do domu.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa               – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek               – wspomnienie św. Jana z Dukli