XVI Niedziela zwykła

W czwartek po Mszy św. Wieczornej w kościele św. Marcina do godz. 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

XVI Niedziela zwykła Krzeszowice ogłoszenia

Również tam w piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla nowożeńców, którzy spisali już protokół przedślubny.

Już od niedzieli najbliższej rozpocznie się w naszym kraju wielkie świętowanie młodzieży z całego świata. Obejmijmy papieża Franciszka i młodzież modlitwą, aby to spotkanie było owocne i przebiegało według scenariusza Bożego. Módlmy się także w intencji polskiej młodzieży i nas wszystkich, aby te Światowe Dni Młodzieży wzmocniły naszą wiarę i zaangażowanie na rzecz miłości Boga i pokoju na świecie. Postarajmy się wszyscy w tym czasie otworzyć na wielką szansę Bożej łaski i skorzystać ze spotkań z papieżem, młodymi, czy to bezpośrednio, czy przez transmisję telewizyjną. Okażmy młodym jak najserdeczniejszą gościnność.

Komitet Parafialny Światowych Dni Młodzieży w Krzeszowicach zaprasza do pomocy w działaniach Komitetu w czasie ŚDM. Chętnych zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 18.30 do domu parafialnego przy kościele św. Marcina. To już ostatnia okazja, aby się zgłosić.

Jednocześnie przypominamy, ze nadal poszukujemy tłumaczy i osoby znające jęz. angielski, francuski, hiszpański bądź węgierski do pomocy. Zapraszamy te osoby również w czwartek.

Na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Na Skarpie, Krawczyńskiego. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Środa            – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Piątek           – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Sobota          – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

●●●

W sobotę, 17 września b.r. odbędzie się w Krzeszowicach Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Liceum Pedagogicznego, z okazji 70. rocznicy utworzenia tej zasłużonej dla miasta i regionu szkoły. O godz. 9.00 w kościele parafialnym św. Marcina będzie odprawiona Msza św. w intencji Wychowawców i Wychowanków szkoły, a od godz. 10.00 rozpocznie się spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.