XVI Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

We wtorek wypada święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa. Po Mszy św. wieczornej będzie uroczyste poświęcenia pojazdów samochodowych, motocykli i rowerów.

 W czwartek, 27 lipca ok. godz. 11.30, w parafii św. Marcina zatrzyma się na chwilę odpoczynku i posiłek Pielgrzymka Góralska. Przybędzie grupa licząca ok. 1000 osób. Jeśli ktoś chciałby ugościć pielgrzymów, to proszę przynieść posiłek przed kościół, lub zaprosić ich na poczęstunek do domu.

Kolejna grupa pielgrzymkowa (ok. 700 pielgrzymów) przybędzie ze Skawiny w poniedziałek, 7. sierpnia w godz. 13.00 – 14.30.

W piątek, 28 lipca, wypada 33. rocznica śmierci ks. Ładysława Orzechowskiego, proboszcza naszej parafii. Mszę św. w jego intencji odprawimy w piątek o godz. 18.00.

Zbliża się XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem „Idźcie i głoście”. Będzie ona wyznaniem naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który nas posyła ze swoją misją i podziękowaniem za obecność Maryi w Jasnogórskim Obrazie w 300. rocznicę jego koronacji.

Organizujemy grupę dekanalną w ramach Wspólnoty VI Skawińsko – Czernichowskiej. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2017, tj. w niedzielę, z Kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach, po Mszy św. o godz. 8.30. Planujemy, że nasza grupa dekanalna dołączy do członu 7 sierpnia ok. godz. 12.00 w Krzeszowicach.

Bliższe informacje i zapisy indywidualne od 1 do 5 sierpnia w kancelarii parafialnej w Parafii św. Marcina w Krzeszowicach w godzinach 8.30 – 9.30 oraz 17.00 – 18.00. (tel. 12/282-08-72)

Księża Misjonarze z Nowej Wsi organizują pielgrzymkę do Rzymu na Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej w dniach 6 – 16 października. Po drodze zwiedzanie Toskanii. Koszt 1050 zł i 370 EUR. Zgłoszenia u Księży Misjonarzy na Nowej Wsi.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Środa            – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Sobota          – wspomnienie św. Marty