XX Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W sobotę wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu  odbędzie się 45. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą sobotę o godz. 16.00 w Siedlcu odbędą się Dożynki Gminne. Informacje na plakatach.

W następną niedzielę 27 sierpnia oprawę Mszy św. o 11.00 będzie miała wspólnota Matek w Modlitwie. Będzie okazja do informacji na temat tej wspólnoty działającej przy naszej parafii i zaproszenie dla chętnych.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Szarych Szeregów. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Wtorek         – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

Czwartek      – święto św. Bartłomieja, apostoła

●●●

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. 

W przyszłą niedzielę  będzie kwesta przed kościołem na ten cel.

Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że osoby zainteresowane dotacjami unijnymi na projekty mogą skorzystać z doradztwa w dniu dzisiejszym w Krzeszowicach na Rynku w strefie Funduszy Europejskich.