XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

Dzisiaj wypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Kalwarii Zebrzydowskiej – 27. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

W dniach od 14 do 21 września w sanktuarium w Mogile odbędą się uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

W piątek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie od 17.15. następnie o 18.00 Msz św. z kazaniem fatimskim i procesja. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Na zakończenie uczczenie relikwii św. pastuszków z Fatimy.

W sobotę 14 września w Kruszynie pod Włocławkiem organizowana jest akcja ewangelizacyjna Polska pod krzyżem.

W tym dniu czyli w sobotę 14 września zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. w naszym kościele o godz. 18:00, a bezpośrednio po Mszy będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej i adoracja krzyża przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będzie to okazja do wyrażenia naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu.

Msza św. o bł. Boże i łaski dla pielgrzymów do Płok zostanie odprawiona 18 grudnia o godz. 18.00.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Sosnowej i Róża M.B. Fatimskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Czwartek      – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Piątek           – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Sobota          – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

***

Przewodniczący osiedla Żbik informuje, że w  dniu 14 czerwca (sobota) w remizie OSP Żbik będzie zebranie mieszkańców osiedla. Pierwszy termin godz. 16.00; drugi o 16.15.

Komunikat Policji

Pomimo licznych apeli i akcji profilaktycznych, ostrzegających przed oszustami, Policaj nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez osoby starsze swoich oszczędności. Aby się uchronić przed takim działaniem, należy pamiętać by: nie podejmować rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami i nie przekazywać żadnych informacji o sobie; nie ulegać telefonicznej prośbie o natychmiastowej pożyczce; nie przekazywać żadnych pieniędzy; Policja nigdy nie prosi o przekazywanie komuś pieniędzy, przelanie na konto czy też o pozostawienie ich w jakimś miejscu. Jeśli komuś zdarzy się taka sytuacja, należy natychmiast zadzwonić po nr alarmowy 112 i powiadomić Policję.

Zaproszenie na VIII Krzeszowickie miodobranie

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, które odbędzie się w sobotę oraz w niedzielę 14 i 15 września w godz. Od 8:00 do 17:00 na Rynku w Krzeszowicach.