XXIX Niedziela Zwykła

38r ocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W dniu rocznicy wyboru Jana Pawła II – o godz. 1230 w Łagiewnikach na Białych Morzach w Krakowie, ks. kard. S. Dziwisz dokona konsekracji górnego kościoła w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

22 października wypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła. W najbliższą niedzielę 23 października przeżywać będziemy odpust parafialny. Suma odprawiona będzie o godz. 11.00. Sumę odprawią Ks. Cezary Dulka i ks. Krzysztof Wieczorek, nasi rodacy, przeżywający 25 lecie kapłaństwa.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 1184 zł. Ofiarodawcom i młodzieży kwestującej serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Danka, Długiej, Nad Potokiem, Wrzosowej, Wyzwolenia, Żbickiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy młodzież na spotkanie i koncert z chrześcijańskim raperem Maro En, które odbędzie się w piątek, 21 X, o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Wtorek         – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

Czwartek      – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

Piątek           – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

Sobota          – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

●●●

28 października (piątek), od godz. 12.00 do 13.00 odbędzie się na placu przed kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD… itp.). Prosimy o pomoc w zbieraniu złomu dzieci, młodzież i członków OSP. Za uzyskane z tego złomu pieniądze pomożemy misjom katolickim w świecie. Przy okazji oczyścimy domy z niepotrzebnego sprzętu. Zbiórką zajmuje się firma Green Office Ecologic, która działa wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Fundacja im. Brata Alberta, Fundacja Potrafisz Polsko, oraz Burmistrz Krzeszowic zapraszają na Charytatywny Festyn Jubileuszowy XXX – lecia Fundacji im. Brata Alberta, który odbędzie się 23 października 2016 roku na Rynku w Krzeszowicach w godzinach 12.00 – 18.00. W trakcie trwania festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, występy Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta, warsztaty artystyczne oraz koncert Pawła Kukiza. Podczas charytatywnego festynu będzie zbiórka na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Szczegóły na plakatach.