XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej.

Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I-szej Komunii św. będzie w czwartek 26 września po Mszy św. wieczornej w naszym kościele.

Zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.00 w salce za zakrystią. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy są po pierwszej komunii św.

Nasza parafia organizuje jednodniowa pielgrzymkę do św. Karola Boromeusza w Niepołomicach oraz do błogosławionej Karoliny Kózkówny do Zabawy i Wał Rudy w sobotę 26 października. Szczegóły w gablocie przed kościołem, a dodatkowe informacje i program w zakrystii.

Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Nowy Świat” zawiadamia, że w dniu 25 września tj. w środę o godz. 18.00 – pierwszy termin – i 18.15 – drugi termin, w szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Długiej 22 odbędzie się zebranie mieszkańców.

W naszym kościele odbędzie się specjalna zbiórka monet które wyszły już z obiegu, np. z PRl-u, lub monety z całego świata na potrzeby Polskich Misjonarzy z zakonu Karmelitów Bosych w Usolu Syberyjskim w Rosji. Monety można przynosić do zakrystii.

 Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. o. Pio, zakonnika

Piątek            – wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Sobota           – wspomnienie św. Wacława, męczennika i patrona Katedry Wawelskiej