XXVIII Niedziela zwykła (11.10.2015)

Serdecznie dziękuję ks. prof. Januszowi Mastalskiemu za przygotowanie nas do wielkiego wydarzenia jakim będzie intronizacja obrazu M.B Nieustającej Pomocy w środę 14.10 o godz; 18.00.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2500 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież kwestuje na ten cel.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1730, a w niedzielę o 16.30.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce u św. Marcina.

Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży z III klasy gimnazjalnej, przygotowującej się do Bierzmowania. Prosimy młodzież, by wybrała sobie katechezę w dogodnym dniu tygodnia.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem . Tym grobom grozi likwidacja.

Od listopada będą w naszym kościele czytane wypominki roczne, a w listopadzie jednorazowe z różańcem za dusze wypominane.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła i renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Danka, Długiej, Powstańców Śląskich, Legionów Polskich, os. Czatkowic Dolnych, Słonecznej (2), Ślusarczyka, Reymonta, Róża M.B. Szkaplerznej i z Tenczynka. Mieszkańcy osiedla Nowy Świat –Ćmany złożyli dar na konsekracje Kościoła. Składamy jej serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
Czwartek      – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.
Piątek           – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Sobota          – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 

*************

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego i Stowarzyszenie „Pokochajmy muzykę” serdecznie zapraszają na drugi koncert z cyklu „Koncerty jesienne” w niedzielę 18.10.2015 r. o godz. 17.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Ogrodowej