XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Dzisiaj przypada 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Również dzisiaj ostatnie w tym roku  nabożeństwo fatimskie od 16.15. zapraszamy wszystkich. Na „Fatimie” będziemy obchodzić 25 – lecie kapłaństwa ks. Jacka Lasonia – misjonarza z Nowej Wsi, który w tym roku prowadzi dla nas nabożeństwa.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę, 20 października, w naszym kościele wypada odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Sumę odpustową i kazania wygłosi ks. Andrzej Lichosyt kanclerz UPJPII i rektor kościoła św. Marka w Krakowie. Msza św. w następną niedzielę będzie odprawiona o godz. 11.30

Przygotowanie do naszego odpustu parafialnego uczynimy przez Triduum, w czwartek, piątek i sobotę będą nabożeństwa i modlitwy do naszego patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem Andrzejem Szczotką. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Rózana Dolina, Słonecznej, Wrzosowej (2), Żbickiej . Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika, i św. Małgorzaty

                           Alacoque, dziewicy

Wtorek          – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła

Środa             – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Czwartek       – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Piątek            – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia