XXVIII Niedziela zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Obchodzimy XVI Dzień XXVIII Niedziela zwykłaPapieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2500 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować. Przed naszym kościołem młodzież kwestuje na ten cel.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1730, a w niedzielę o 16.30.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce przy kościele św. Marcina.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z III-ich klas gimnazjalnych, przygotowującej się do Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00 do kościoła św. Marcina.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na wykończenie  naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Armii Krajowej, Długiej, Szarych Szeregów, Wrzosowej i z Tenczynka. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Środa      – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

Czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Piątek     – św. Kaliksta I, papieża i męczennika, i św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy

Sobota    – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła